wrocławska starówka

Skarby Dolnego Śląska: wrocławska starówka

Coraz częściej i coraz więcej ludzi przeprowadza się do Wrocławia. Dla jednych jest to związane z podjęciem nowej atrakcyjniejszej pracy, a dla młodych ludzi to przede wszystkim studia. Wrocław otwiera szerokie perspektywy rozwoju dla nowych mieszkańców. Jednak nie każdy z nowych mieszkańców zna dobrze historię miasta i miejsca, które warto poznać w pierwszej kolejności. Jednym z takich miejsc, które powinniśmy poznać w pierwszej kolejności jest wrocławska starówka.

Wrocławska starówka to miejsce wyjątkowe, które z pewnością zasługuje na uwagę. Perełki dawnej architektury, ciekawe placówki muzealne – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w tracie wycieczki po tej części stolicy Dolnego Śląska. Jakim obiektom warto tu poświęcić najwięcej uwagi? Oto zabytki, o których najczęściej wspominają przewodniki turystyczne po Wrocławiu.

W czasie wycieczki po wrocławskim Starym Mieście, koniecznie trzeba zajrzeć na Rynek. Zachwyca on zarówno swymi rozmiarami, jak i piękną zabudową. Piękne kamieniczki, ratusz i mieszczące się w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, pomnik Fredry – oto obiekty, dzięki którym na wrocławskim rynku panuje wyjątkowa atmosfera. W pobliżu rynku wyróżnia się gotycki kościół św. Elżbiety, znany też jako kościół garnizonowy. Ten cenny zabytek sztuki sakralnej może się pochwalić ciekawym wnętrzem, warto zatem do niego zajrzeć. Pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych na Starych Jatkach, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich – to kolejne ciekawostki, którym w czasie spaceru po Wrocławiu warto poświęcić swój czas.

Wrocław to ważny ośrodek gospodarczy, akademicki, kulturalny i turystyczny. Efekt? Miasto to może się pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem oraz bazą noclegową, w której każdy z nas znajdzie dla siebie korzystne rozwiązanie. Tanie kwatery w tym mieście można znaleźć bez większych problemów, nie brak tu również obiektów, które spełniają oczekiwania tych nieco bardziej wymagających gości.

 

wrocław starówka

 

 

 

przeprowadzkiwroclaw.pl